DELME HİZMETLERİ

Taş ocağı, açık işletme maden ocakları, kömür Ocakları, köprü, baraj ve HES projeleri, kara yolu, sanat yapıtları ve yol şantiyeleri, tünel ağzı, doğal gaz boru hattı gibi inşaatla ilgili aklınıza gelebilecek her alanda delme-patlatma teknik ve yöntemleri ile sizlere daha iyi hizmet vermekteyiz.


Taş ocaklarında patlatma sonrası istenilen tane dağılımı çeşitli uygulayıcılarca değişik şarj, delik çapı ve delik düzeni kullanılarak elde edilmeye çalışılmıştır. Kırmataş üretimi yapan taş ocaklarında delme- patlatma işlemlerinde verim artırma ve maliyet düşürme çalışmaları yapılmıştır. Bu büdiride; patlayıcı türü̈ ve delik düzeni gibi parametrelerin parça boyutu, pasa şekli ve patlatma hasarına etkileri araştırılmıştır. Saha patlatma veri ve gözlemleri, patlatma uygulamalarının iyileştirilmesinde birçok parametreyi göz önünde bulundurarak hem verim artırmada hem de maliyet düşürmede faydalar sağlanmıştır.

Kayaç türüne, sertliğine ve yapısal jeolojik faktörleri göz önünde bulundurarak hazırlanan raporlara göre matkap çapı, delik düzeni, delik stampını ve delik paternini ortaya çıkararak bu veriler ışığında uygun delme hizmeti vermekte ve ideal patlatmalar yapmaktayız.

 

Bünyemizde bulunan ATLAS COPCO – FRUKOWA marka 4 adet Hidrolik Kaya Delici iş makinalarımız ile, delme işlemleri için hizmet vermekteyiz. Kadromuzda bulunan mühendis ve uzman ateşleyici personelimizle müşterilerimize patlatma dizaynı, saha danışmanlığı ve komple patlatma hizmetleri sunmaktayız. Delme-Patlatma maliyetlerini minimum düzeye indirerek hızlı, güvenli ve ekonomik delme-patlatma tasarımlarını oluşturarak komple delme-patlatma hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

Delme - patlatma projelerimizde yerinde  zemin formasyonunu incelememiz ile birlikte en uygun çalışma şeklini ve kullanılacak malzemeyi belirleyerek  zaman ve fiyat avantajı sağlayarak, ortak karar alarak belirleyeceğimiz çalışma şekli esas alınarak saha patlatma ruhsat alımı işiyle başlayan süreci müşterilerimizin isteği üzerine, delme (metre, günlük ve aylık), delme-patlatma (metre, metreküp ve ton ) şeklinde yaparak hizmet vermekteyiz.

REFERANSLAR